PO zavřeno, ÚT-ČT 11-19h, PÁ-SO 11-17 h NE zavřeno. POZOR !! Od 2. 7. - 8. 7. máme prázdniny, tudíž zavřeno. Těšíme se na Vás od 9. 7. !!

Vzdušné zámky

Vzdušné zámky jsou symbolem pomalého plynutí času, neomezené fantazie a iracionality. Jsou alegorií dětství. Fotka zachycuje první ze série objektů, které se odkazují k dětství jako neomezenému prostoru, kde každá nezvyklá představa a fabulace získává reálnou podobu.
/
Michaela Karásek Čejková
(1989) je fotografka a výtvarná umělkyně, absolventka Katedry fotografie FAMU, bývalá stážistka Aalto University of Arts, Design and Architecture v Helsinkách a milánského lifestylového časopisu Alla Carta a také čerstvá držitelka ceny Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku 2019.
Jako konceptuální fotografka se podílí na vytváření vizuální identity současného českého designu. Její rukopis definuje technika klasické koláže, na níž ji baví proces skládání již existujícího materiálu do nových souvislostí. Celkově ji můžeme vnímat spíše jako ilustrátora či malíře vyjadřujícího se technikou fotografie. 
Michaela Karásek Čejková je autorkou fotografií k nově vyšlé knize Svátosti (nakladatelství Wo-men), dokumentující zanikající a málo známé české tradice či vizuálního katalogu pro Městská divadla pražská. Spolu se zahradní architektkou Lucií Králíkovou a návrhářkou Kateřinou Plamitzerovou tvoří výtvarný projekt Czechia, zabývající se mapováním současného Česka, jeho velkých i malých měst a to prostřednictvím vytváření artových bedekrů a soudobého kroje pro jednotlivá místa.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz