PO zavřeno, ÚT-ČT 11-19h, PÁ-SO 11-17 h NE zavřeno.

Mirror

"Život se stále bezmyšlenkovitě opakuje - dokud si to neuvědomíš, bude se opakovat pořád dokola. Proto mu buddhisté říkají kolo života a smrti - kolo času. Celý život je kruh: po zrození následuje smrt, po smrti následuje zrození; po lásce přichází nenávist, po nenávisti láska; po úspěchu následuje pád, pád je následován úspěchem. Když to dokážeš alespoň pár dní sledovat, začnou se před tebou rýsovat obrysy kruhu. Jednou se probudíš, je krásné ráno, a tobě je tak dobře, jsi šťastný, druhý den se zase cítíš tak zle a otupěle... Ještě včera jsi byl plný života a dnes je to jen samá potíž a ty nevíš, proč bys měl žít... A tak to jde pořád dál a dál, jenomže nevidíš ten kruh. Jakmile ten kruh jednou uvidíš, budeš vědět jak ven."

Kruh (chakra) je symbolem jednoty a absolutna, dokonalosti, symbolem času a nekonečnosti, věčnosti a věčného opakování života. V zen budhismu reprezentují kruhy tu nejvyšší úroveň zasvěčení (osvícení). Do čtverce vepsaný kruh znamená v kabale jiskru božského ohně skrytou ve hmotě. Obrazy jsou duplikovány ve více nákladech s číselným názvem.

/

Autorkou obrazů je malířka a fotografka Nikola Šrajerová

Nikola vystudovala malbu na pražské UMPRUM v atelieru P. Nešlehy. Na stáži fotku v atelieru P. Štechy. Věnuje se módní fotografii a malbě.
Více o Nikole zde.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz