PO zavřeno, ÚT-ČT 11-19h, PÁ-SO 11-17 h NE zavřeno. Pozor!!! 11. 5. v sobotu máme mimořádně zavřeno!!

Metr za sekundu

OLGA SMOLNIKAVA
Absolventka katedry architektury Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Po úspěšné roční stáži v ateliéru skla u profesora Ronyho Plesla začala aktivně tvořit autorské předměty ze skla určené pro interiérové využití. Tyto předměty často využívá ve svých architektonických projektech. Její práce je založena na neotřelých řešeních, výrazných barevných kombinacích a praktičnosti.
 
KOLEKCE PŘÍZNIVÝ VÍTR
Kolekce ručně foukaných sklenic z tenkého skla má svůj počátek na cestě, během které my jako pozorovatelé sledujeme ubíhající krajinu.
Stejně jak na cestě životem, tak se i během krátkého cestování mění města, země, krajiny a dokonce i obvyklá každodenní cesta z jednoho bodu do druhého dokáže překvapit.
Spadané listí stromů, zmrzlé elektrické dráty, liják, bouřka, ranní mlha, zajíc běžící přes silnici, kvetoucí pole - to vše se děje za oknem a ubíhá kolem, bez zastávky a dokonce i možnosti důkladně si to vše prohlédnout.
Kolekci představují sklenice z průhledného a barevného skla s různými motivy aplikovanými technikou pískování.

 KOLECE POLIS
 Jednoduchost forem a kombinace barev. Praktičnost a funkčnost. Monumentálnost a proporce jako míra harmonie. Základní principy antické řecké architektury byly základem pro vytvoření kolekce váz Polis.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz