PO zavřeno, ÚT-ČT 11-19h, PÁ-SO 11-17 h NE zavřeno.

O nás

HISTORIE

Galerii Harddecore Josefina Bakošová připravovala od roku 2004, otevřít se jí podařilo v roce 2006.
Vznikl tak konceptuální a multifunkční prostor, jehož záměrem a přínosem bylo vyhledávat nové, neznáme, začínající talenty v oblasti designu, módy a šperku. 
Cílem bylo nabídnout a poskytnout mladým designérům možnost profesionální prezentace a tím se dostat do povědomí širšího publika. Zároveň prostor nabízel pravidelné workshopy pro děti i dospělé. Jejich díla se prodávaly a peníze z nich byly darovány na dobročinné účely.

Později se galerie začala soustředit i na zahraničí a vozila produkty designérů z celého světa.
Jelikož se Josefina Bakošová začala více soustředit na vlastní tvorbu, vytvořila v prostoru šicí dílnu
a zákazník měl možnost nakouknout přímo do procesu výroby.

Díky velkému množství designérů v galerii vznikla potřeba většího prostoru pro kvalitní prezentaci a veškeré workshopy tak skončily.

V roce 2012 se uvolnil velký prostor v domě nad galerií a celá výroba a tvorba se přesunula do atelieru
ve 3.patře. Tam se vyrábí a tvoří dodnes.

Do atelieru i chodu galerie se zapojil i Josefinin manžel, Petr Bakoš.

V roce 2018 se k Harddecoru, později i značce Josefina Bakošová přidala Anna-Maria Zwyrtek, absolventka Arts managementu na VŠE. Po roce se společně s Josefinou rozhodly změnit koncept a filosofii Harddecoru, galerie se stala ojedinělým showroomem značky JB s podnázvem “Tears of fashion” a několika dalších, pečlivě vybraných designérů, kteří s novým konceptem souzní.
Změna byla také reakcí na nárust podobně zaměřených galerií / designových obchodů, kterých se po roce 2016 objevilo v Praze mnoho a všechny prodávaly podobné zboží, takřka stejných značek.
Což přestalo splňovat původní účel galerie. Rozhodli jsme se, že se vydáme jinou cestou.

V roce 2020 Harddecore opět přichází s myšlenkou prostor sdílet a nabídnout lidem to, co všem v této složité a často těžké době chybí. Uprostřed galerie nabízíme kurz jógy nebo meditace. Věnujeme se různým sdílením kurzům jako Djing. Chceme sdílet ateliéry a podporovat zatím neznámé umělce, umožnit jim vystavovat společně s již významnými designéry z ČR i zahraničí.
Usilujeme také zpřístupnit a využít k těmto účelům celou budovu v niž se galerie nachází.

 Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz