Nová otevírací doba: PO: zavřeno ÚT-ČT: 11-19 h PÁ-SO: 11-17 h

O nás

HISTORIE

Galerii Harddecore Josefina Bakošová připravovala od roku 2004, otevřít se jí podařilo v roce 2006.
Vznikl tak konceptuální a multifunkční prostor, jehož záměrem a přínosem bylo vyhledávat nové, neznáme, začínající talenty v oblasti designu, módy a šperku. 
Cílem bylo nabídnout a poskytnout mladým designérům možnost profesionální prezentace a tím se dostat do povědomí širšího publika. Zároveň prostor nabízel pravidelné workshopy pro děti i dospělé. Jejich díla se prodávaly a peníze z nich byly darovány na dobročinné účely.

Později se galerie začala soustředit i na zahraničí a vozila produkty designérů z celého světa.
Jelikož se Josefina Bakošová začala více soustředit na vlastní tvorbu, vytvořila v prostoru šicí dílnu
a zákazník měl možnost nakouknout přímo do procesu výroby.

Díky velkému množství designérů v galerii vznikla potřeba většího prostoru pro kvalitní prezentaci a veškeré workshopy tak skončily.

V roce 2012 se uvolnil velký prostor v domě nad galerií a celá výroba a tvorba se přesunula do atelieru
ve 3.patře. Tam se vyrábí a tvoří dodnes.

Do atelieru i chodu galerie se zapojil i Josefinin manžel, Petr Bakoš.

V roce 2018 se k Harddecoru, později i značce Josefina Bakošová přidala Anna-Maria Zwyrtek, absolventka Arts managementu na VŠE. Po roce se společně s Josefinou rozhodly změnit koncept a filosofii Harddecoru, galerie se stala ojedinělým showroomem značky JB s podnázvem “Tears of fashion” a několika dalších, pečlivě vybraných designérů, kteří s novým konceptem souzní.
Změna byla také reakcí na nárust podobně zaměřených galerií / designových obchodů, kterých se po roce 2016 objevilo v Praze mnoho a všechny prodávaly podobné zboží, takřka stejných značek.
Což přestalo splňovat původní účel galerie. Rozhodli jsme se, že se vydáme jinou cestou.

V roce 2020 Harddecore opět přichází s myšlenkou prostor sdílet a nabídnout lidem to, co všem v této složité a často těžké době chybí. Uprostřed galerie nabízíme kurz jógy nebo meditace. Věnujeme se různým sdílením kurzům jako Djing. Chceme sdílet ateliéry a podporovat zatím neznámé umělce, umožnit jim vystavovat společě s již významnými designéry z ČR i zahraničí.
Usilujeme také zpřístupnit a využít k těmto účelům celou budovu v niž se galerie nachází.

 Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení